Фурсівська громада – офіційний сайт
Київська область, Білоцерківський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

МОВОЮ ФАКТІВ: ПРОТИДІЯ ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Дата: 28.11.2022 10:54
Кількість переглядів: 241

Фото без опису

СИТУАЦІЯ

Від початку 1990-х років Україна була і залишається країною походження, транзитною країною та країною призначення для торгівлі людьми. Жертвами цих злочинів стають як чоловіки, так і жінки та діти, яких використовують для примусової праці, сексуальної експлуатації, змушують до жебрацтва та експлуатують у інших формах. Основними країнами призна­чення є Російська Федерація, Польща та Туреччина; окрім того, торгівля людьми відбувається і всередині України. З моменту вторгнення Росії в Україну у лютому 2022 року ця проблема набула значно складнішого характеру.

Навіть до вторгнення, показники торгівлі людьми в Україні вже зростали внаслідок пандемії COVID-19 та подальшого вимушеного переміщення людей з охопленої конфліктом Східної України та окупованого Криму. Ці вимушені переселенці є надзвичай вразливими, а сама проблема значно ускладнюється внаслідок російського вторгнення і тим, що мільйони українців змушені залишати свої домівки, шукаючи порятунку в інших регіонах України та за кордоном. Шахраї, які виступають у ролі посередників з пошуку роботи чи наймачів персоналу, можуть скористатися умовами війни з метою експлуатації тих, хто опиняється у групі ризику.

За оцінками представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні, до російського вторгнення у лютому 2022 р. в Україні налічувалося понад 300 тис. потерпілих від торгівлі людьми починаючи з 1991 року[1]. За певними оцінками, у 2019-2021 рр. від торгівлі людьми потерпіли майже 46 тис. українців – 29 тис. за кордоном і 17 тис. всередині України.

НАША ПРОГРАМА

З метою протидії цій формі сучасного рабства, спільно з МОМ, органами влади та організаціями громадянського суспільства (ОГС) України USAID впроваджує програму «Боротьба з торгівлею людьми». Ця програма, виконавцем якої є МОМ, співпрацює з основними зацікавленими сторонами, аби сприяти розвитку їхньої спроможності інформувати суспільство про цю проблему, виявляти потерпілих, надавати їм допомогу та обстоювати їхні інтереси.

Адвокація:

У тісній співпраці з Міністерством соціальної політики України та Національною соціальною сервісною службою України, USAID, МОМ та партнери програми з боку ОГС здійснюють експертний аналіз і надають пропозиції до Закону України «Про протидію торгівлі людьми», Національного механізму взаємодії та проекту нової Державної соціальної програми протидії торгівлі людьми на 2021-2025 рр. Організації-партнери USAID беруть активну участь у заходах з адвокації, аби забезпечити першочергову увагу до дотримання основних принципів протидії торгівлі людьми (запобігання, захист потерпілих та партнерство) при розробці державної політики, законів і нормативних актів.

Інформування суспільства:

Партнери USAID підвищують рівень обізнаності українців із ризиками торгівлі людьми на основі інноваційних творчих заходів (як місцевих так і загальнонаціональних) за принципом «рівний-рівному», мистецьких і медійних засобів. За останні роки загальна аудиторія підтримуваних USAID програм у сфері інформування та комунікацій з суспільством щороку налічує понад 15 млн. осіб. У 2021 р. у рамках загальнонаціональної інформаційної кампанії з протидії торгівлі людьми «Навіть ти» на станціях метро розміщувалися рекламні щити з попередженнями про небезпеку торгівлі людьми; за підрахунками, з ними ознайомилися принаймні 80 тис. українців.

Запобігання:

Оскільки значну частку потерпілих складають повнолітні молоді люди, при впровадженні заходів з запобігання торгівлі людьми USAID спрямовує особливу увагу на охоплення саме молодої аудиторії. Агентство як і раніше підтримує впровадження визначених проектів з запобігання торгівлі людьми серед вразливих категорій населення, у рамках яких понад 34 тис. мешканців 17 областей отримують інформацію про безпечну міграцію та працевлаштування.

USAID і надалі забезпечує діяльність безкоштовної Національної гарячої лінії з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів (короткий номер 527), завдяки якій допомогу та консультації щороку отримують понад 22 тис. осіб. Після російського вторгнення в Україну гаряча лінія набула ще важливішої ролі, щотижня надаючи тисячам українців відомості про безпечну міграцію.

Розвиток потенціалу:

У 12 областях України USAID здійснює заходи з розвитку місцевого потенціалу до впровадження Національного механізму взаємодії. Понад 6 тис. представників місцевих органів влади, ОГС та інших зацікавлених сторін пройшли навчання з питань виявлення, направлення та надання допомоги потерпілим. Агентство також продовжує підтримувати діяльність Коаліції громадських організацій з протидії торгівлі людьми, аби допомогти цьому об'єднанню, до складу якого входить 31 ОГС, обстоювати необхідність удосконалення заходів із запобігання торгівлі людьми, переслідування злочинців та захисту потерпілих.

Реінтеграція:

Починаючи з 2004 року, допомога з боку USAID сприяла реінтеграції понад 6 тис. потерпілих від торгівлі людьми, які знову долучилися до соціально-економічного життя своїх громад.  У 2021 р. безпосередню допомогу USAID – у вигляді психологічної та правової допомоги, підтримки сімей, навчання, розвитку професійних і підприємницьких навичок, а також надання обладнання для власної справи, що дозволяє забезпечити дохід – отримали 658 потерпілих (203 жінки та 455 чоловіків). Починаючи з 2006 р., майже 600 потерпілих скористалися пропонованими у рамках програми можливостями для самозайнятості та започаткування мікро-підприємств. USAID також підтримує діяльність центру медичної реабілітації для потерпілих від торгівлі людьми - унікального для умов України закладу, що надає безоплатні медико-психологічні консультації потерпілим та пропонує комплексні медичні послуги на засадах безпеки та довіри.

Партнерство:

Нові державно-приватні партнерства, створені за підтримки МОМ, дозволили зміцнити заходи з протидії торгівлі людьми в Україні, надаючи колишнім потерпілим можливості для створення власної справи, налагодження контактів і співпраці у масштабах цілої країни. Аби забезпечити адресне запобігання торгівлі людьми на місцевому рівні, USAID і надалі підтримує пілотні проекти з розвитку місцевих громад і спільнот та допомоги тим мігрантам, які повертаються до рідних місць. Ключова мета цих заходів полягає у підтримці нових об’єднаних територіальних громад  (ОТГ), створених у рамках потужної реформи децентралізації. Допомога надається шляхом впровадження практичних, ініційованих самими громадами проектів розвитку,   спрямованих на відродження соціально-економічного життя. Загалом уже 6 ОТГ отримали допомогу у створенні чи відновленні діяльності соціально орієнтованої інфраструктури –дитсадків, центрів розвитку молоді та місцевих громадських центрів, які надають мешканцям громад послуги.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь